ייעוץ לימודי

ניגש יחד למשימה הגדולה והמאיימת של בחירת מסלול לימודים.
נזהה את הכישורים וההעדפות שלך, נמצא מתוך ים האפשרויות את אלו 
שהכי מתאימות לך ונבין מה בעצם צריך לעשות עכשיו כדי שהבחירה תתממש.

נכוון למסלול לימודי ומקצועי שמצד אחד יאפשר לך לרכוש מומחיות, להתפתח ולהתמקצע, ומצד שני יאפשר גמישות ושינויים בהתאם לרצונות האישיים ולשינויים בעולם העבודה.

שאלות נפוצות

  • כשהיית רוצה לבחור מסלול לימודים שיוביל אותך למקצועות ותפקידים שמתאימים בצורה הטובה ביותר לשאיפות שלך, ליכולות, לרצונות ולשיקולים אחרים שחשובים לך.
  • כשהגעת לשלב שבו את רוצה או מבינה שכדאי להתכונן ולתכנן את העתיד המקצועי שלך. את רוצה לקחת את המושכות לידיים אבל עוד לא יודעת איך.
  • כשאתה מרגיש מבולבל ואבוד בין שלל האפשרויות הלימודיות והמקצועיות הקיימות.
  • כשאת יודעת שחשוב לך ללמוד אבל את מתלבטת הרבה זמן, ניסית למצוא את הדרך לבד אבל עדיין מרגישה תקועה.
  • כשאת חוששת מה יגידו אחרים על הבחירה המקצועית שלך, והאם וכמה תצליחי, ופחדים שונים מונעים ממך להרגיש שלמה ובטוחה עם הדרך המקצועית שלך.
  • כשחשוב לך ללמוד או למצוא דרך אחרת לקדם את עצמך בתחום התעסוקתי, אבל הלימודים בבית ספר לא באו בקלות. בין אם בגלל הפרעת קשב, לקות למידה, קשיים רגשיים או סיבות אחרות. וחשוב לך למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורך, בהתייחס לקשיים וגם לחוזקות שלך.
  • כשיש קושי להתקבל למסלול הלימודים הרצוי, ויש התלבטות האם לחשב מסלול מחדש או ללכת על זה בכל הכוח.

השלב של בחירת תחום עיסוק ובחירת מסלול הלימודים שיוביל אליו, יכול להיות קשה ומבלבל.
כיום, יש מגוון עצום של אפשרויות לימודיות ותעסוקתיות. כבר אין דרך אחת שמובילה להצלחה, יש אנשים שלמדו וקשה להם למצוא את הדרך, ואחרים לא למדו (לפחות לא לימודים פורמאליים) אך מצליחים. 
ההורים רוצים בטובתך, מייעצים מה כדאי לעשות אך לא תמיד זה מרגיש שהעצות שלהם מתאימות לך באופן אישי. ובטוח יש בסביבתך עוד שלל עצות, אזהרות ולחצים.
בנוסף לכל הבלאגן, שוק העבודה של היום כל הזמן משתנה. וגם אנחנו משתנים, מתפתחים, משתעממים, משנים ומתחילים מחדש.
אבל החדשות הטובות הן שאנחנו לא משתנים כל כך מהר.
כדי להתמודד עם החסרונות של שוק העבודה וליהנות מהיתרונות, אנחנו צריכים לדעת מי אנחנו, מה חשוב לנו ומה הייחוד שלנו, ולמצוא תחום עיסוק ומסלול לימודים שמתאימים לנו בצורה הטובה ביותר. בלי זה, האנרגיה שלנו תתכלה, יהיה לנו קשה להתמיד, להתמודד עם האתגרים שבדרך. ואז גם לא נוכל להצליח בעבודה ולהתפרנס ממנה בכבוד. אבל אם נוכל למצוא את הדרך המתאימה לנו באופן אישי ולהרגיש בטחון בעצמנו ובדרך שבחרנו, אנו סוללים את הדרך לסיפוק, הגשמה והצלחה.

בייעוץ נפתח בהירות לגבי השיקולים החשובים לבחירת מקצוע ותחום לימודים: היכולות והחוזקות שלך, תחומי ענין, שאיפות, קשיים, גורמים מעכבים ועוד. נבין איזה מניעים פנימיים מתדלקים אותך באנרגיה, ומה התנאים שצריכים להתקיים כדי שתרגיש/י מרוצה בעבודה.
את כל אלה נתרגם לתחומי עיסוק ונמצא את מסלול הלימודים שעונה בצורה כמה שיותר אופטימלית למכלול השיקולים שלך. במידת הצורך, נתייחס לקשיים לימודיים ואחרים ונגדיר מה כדאי לעשות כדי לטפל בהם.

בסיום הייעוץ תהיה לך הבנה מלאה של השיקולים שלך בבחירת מקצוע, ושל קשיים שעלולים לחסום אותך. כך – בפעמים הבאות שיהיה עליך להתמודד עם דילמה או קושי דומה, כבר יהיו בידיך יותר כלים לקבלת החלטה ולהתמודדות.

חוץ מזה, בעקבות הייעות אנשים רבים מדווחים על:

  • ביטחון, ואולי אפילו גאווה, במסלול הלימודים שבחרו.
  • נחישות ויכולת התמודדות עם קשיים, במידה ועלו לאורך הדרך.

ייעוץ לימודי הוא תהליך ממוקד וקצר טווח. אבל יותר משחשוב לי שהייעוץ יסתיים מהר, חשוב לי שהוא יהיה נכון לך באופן אישי.

לכל אדם חוזקות וקשיים אחרים, עומק התלבטות שונה וקצב אישי אחר. לכן גם אורך הייעוץ הלימודי משתנה מאדם לאדם.

בממוצע, יש צורך בכ- 5-7 פגישות כדי לפתח הבנה של תחום העיסוק והלימודים המתאים לך.

יחד עם זאת, לפעמים אנו נתקלים במעין “מקלות בגלגלים” – שמקשים לזהות מה חשוב לך, ומכאן גם לתרגם את זה לנתיב מקצועי ברור. בפעמים אחרות, עלולים לעלות קשיים במימוש התחום הנבחר.

במקרים אלו, אמליץ להאריך את הייעוץ בכדי לעבוד ביחד על הסרת החסמים עד שנגיע לבחירה מקצועית ולהתחלת צעידה בדרך המקצועית שלך.

לרוב, כשהאדם מרגיש שברור לו מה התחום המקצועי והלימודי המתאים לו, מה הסיבות מאחורי זה, ומרגיש בטוח ושלם עם המסלול הלימודי הנבחר, דרכינו נפרדות.

בהמשך אני תמיד שמחה להתעדכן מה קרה בהמשך הדרך, וכמובן תמיד ניתן לחזור ולהתייעץ.

כמעט שום דבר בחיים שלנו אנחנו לא חייבים. כשאנחנו מצליחים לזכור את זה, אנחנו כבר מרגישים יותר טוב 😊

אבל אם הגעת לכאן, בטח כבר הבנת שלבחור תחום עיסוק ולימודים יכול להיות קשה, אפילו קשה מאוד.

זו החלטה חשובה ומשמעותית, ואולי זאת הפעם הראשונה שבה עליך לקבל החלטה כל כך משמעותית על החיים שלך.

לכן, אם הקושי לקבל החלטה מלווה אותך הרבה זמן, כדאי לפנות לעזרה מקצועית.

אוכל לסייע לך  להתבונן על דברים מזוית אחרת, אאמין בך בזכות החוזקות שלך, אשקף את הקשיים ואעזור לך להתגבר עליהם, אאתגר אותך אך גם אעזור לך לקצר את הדרך.

באופן אישי, אני מאוד אוהבת להתמודד באופן עצמאי אבל יותר מזה אני אוהבת למצוא את האנשים שמדויקים לי, שעוזרים לי להגיע למטרות שלי ואפילו הופכים את הדרך ליותר מהנה.

ייעוץ הלימודים קורה באמצעות שיחות. לעתים, במידת הצורך אני מוסיפה כלי אבחון תעסוקתי (למשל שאלונים) שעוזרים להבהיר את ההתלבטות ולהבין את הפוטנציאל האישי.

המפתח בבחירת מקצוע טובה הוא בהבנת השיקולים האישיים שלך, היכרות עם אפשרויות קיימות ובחירה ביניהן.

הרבה פעמים דווקא החקירה האישית קשה יותר לביצוע, ואת זה אנחנו מפרקים בשיחות. לרוב נכיר בפירוט את הדרך שעשית עד כה, כי שם מסתתרים כל מיני שיקולים, ערכים שחשובים לך וחוזקות, שחשוב לקחת אותם בחשבון בבחירת מסלול הלימודים המתאים לך. נצלול גם לשאיפות וחלומות,  אולי תחליט.י שזה הזמן לממש אותם, ואולי דווקא אפשרויות אחרות יצוצו להן.

את כל אלו, נתרגם למקצועות, תפקידים ומסלולי לימוד אפשריים. במידת הצורך אתן מידע ואעזור לך לחקור את מה שצריך לדעת על מנת לבדוק את האפשרויות.

לקינוח נגדיר תכנית תעסוקתית ולימודית, הכוללת צעדים ברורים ופרקטיים שצריך לעשות כדי לממש את הבחירה המקצועית שלך.

הפגישה הראשונה כוללת היכרות מקיפה, אורכה שעה ורבע ועלותה 350 ₪. לאחר מכן, אורך כל פגישה 50 דקות והמחיר הוא 300 ₪ לפגישה.

לקוחות מספרים

יש לך עוד שאלה? רוצה לקבוע פגישה?

קוראת את כל ההודעות באופן אישי וחוזרת תוך 48 שעות

מחכה לשמוע ממך