ייעוץ תעסוקתי

נתמודד ביחד עם ה- שאלה: מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול.ה?
כלומר – עכשיו! ממש ברגע הזה.

נברר יכולות ושאיפות, נזקק את השיקולים החשובים לך ואת אלו נתרגם להגדרת הצעד הבא בקריירה שהכי נכון לך.
נתמודד עם אתגרים בדרך למימוש ונזהה שבילים אפשריים להתפתחות בהמשך הקריירה.

שאלות נפוצות

 • כשמיצית את השלב הנוכחי בקריירה ואת כבר רוצה לעבור הלאה, אבל מתלבטת הרבה זמן.
 • כשניסית למצוא את הדרך לבד אבל עדיין מרגישה תקועה.
 • כשאתה מרגיש מבולבל ואבוד בין שלל האפשרויות המקצועיות הקיימות.
 • כשאת יודעת שיש לך יכולות אבל את לא מרגישה שאת מממשת את עצמך ומוערכת על כך בהתאם.
 • כשיש כל כך הרבה אפשרויות להצליח אבל אתה עדיין תקוע במקום.
 • כשאת חוששת מה יגידו אחרים על הבחירה המקצועית שלך, והאם וכמה תצליחי, ופחדים שונים מונעים ממך להרגיש שלמה ובטוחה עם הדרך המקצועית שלך.
 • כשעד עכשיו התגלגלת ולא באמת בחרת מקצוע, ועכשיו את רוצה לקחת את המושכות לידיים אבל עוד לא יודעת איך.
 • כשהיית רוצה למצוא מקצועות ותפקידים שמתאימים בצורה הטובה ביותר לשאיפות שלך, ליכולות, לרצונות ולשיקולים אחרים שחשובים לך.

שוק העבודה של היום יכול להיות מלחיץ וקשה, אך גם מקום למימוש עצמי, התפתחות ומשמעות. האתגר שלנו הוא לסלול לעצמנו את הדרך שמתאימה לכל אחד ואחת מאתנו באופן אישי.

בשוק העבודה של היום יש הרבה אפשרויות. כל אחד יכול להמציא את עצמו מחדש, והמון דרכים שונות מובילות להצלחה. אבל, זה יכול להרגיש כאילו כולם מצליחים ונהנים ורק אנחנו תקועים עם בלבול, דריכה במקום ואפילו חרדה מפני העתיד. לפעמים יש דרישות תובעניות מצד המנהלים שלנו, ולא פחות מזה, שלנו מעצמנו. או שאולי בכלל זה מרגיש שאין איזון בין העבודה לבין המשפחה, החברים והזמן הפנוי לדברים האחרים שאנחנו אוהבים.

כדי להתמודד עם החסרונות של שוק העבודה וליהנות מהיתרונות, אנחנו צריכים לדעת מי אנחנו, מה חשוב לנו ומה הייחוד שלנו, ולמצוא תחום עיסוק וסביבת עבודה שמתאימים לנו בצורה הטובה ביותר.

בלי זה, האנרגיה שלנו תתכלה, יהיה לנו קשה להתמיד, להתמודד עם האתגרים שבדרך. ואז גם לא נוכל להצליח בעבודה ולהתפרנס ממנה בכבוד. אבל אם נוכל למצוא את הדרך המתאימה לנו באופן אישי ולהרגיש בטחון בעצמנו ובדרך שבחרנו, אנו סוללים את הדרך לסיפוק, הגשמה והצלחה.

בייעוץ נפתח בהירות לגבי הדרך המקצועית שלך – מה הצעד שהכי נכון לך עכשיו, ולא פחות חשוב, למה זה הכי נכון לך עכשיו. מה השיקולים שלך, איזה מניעים פנימיים מתדלקים אותך באנרגיה, ומה התנאים שצריכים להתקיים כדי שתרגיש/י מרוצה בעבודה.

בסיום הייעוץ תהיה לך הבנה מה חוסם או מעכב אותך, ואיך אפשר בכל זאת לנוע לקראת הגשמה והצלחה. כך – בפעמים הבאות שיהיה עליך להתמודד עם דילמה או קושי דומה, כבר יהיו בידיך יותר כלים לקבלת החלטה ולהתמודדות.

חוץ מזה, בעקבות הייעוץ אנשים רבים מדווחים על:

 • ביטחון, ואולי אפילו גאווה, בתחום העיסוק שלהם.
 • שהסביבה מעריכה אותם בזכות התכונות והיכולות הייחודיות שלהם.
 • ציפייה לקום בבוקר ולהתמודד עם האתגרים בעבודה.
 • הנאה גדולה יותר בעבודה ויכולת טובה יותר להתמודד עם קשיים. כתוצאה מזה, קל יותר להתמיד בעבודה, ולכן גם… להצליח!
 • איזון בין תחומי החיים – עבודה, בית, פנאי.

ייעוץ קריירה הוא תהליך ממוקד וקצר טווח. אבל יותר משחשוב לי שהייעוץ יסתיים מהר, חשוב לי שהוא יהיה נכון לך באופן אישי.

לכל אדם חוזקות וקשיים אחרים, התלבטות שונה וקצב אישי אחר. לכן גם אורך הייעוץ התעסוקתי משתנה מאדם לאדם.

בממוצע, יש צורך בכ- 5-7 פגישות כדי לפתח הבנה של תחום העיסוק המתאים לך.

יחד עם זאת, לפעמים אנו נתקלים ב“מקלות בגלגלים” – שמקשים לזהות מה חשוב לך, ומכאן גם לתרגם את זה לנתיב מקצועי ברור. בפעמים אחרות, עלולים לעלות קשיים במימוש התחום הנבחר. במקרים אלו, אמליץ להאריך את הייעוץ כדי לעבוד ביחד על הסרת החסמים עד שנגיע לבחירה מקצועית ולהתחלת צעידה בדרך המקצועית שלך.

לרוב, כשהאדם מרגיש שברור לו מה התחום המקצועי המתאים לו, מה הסיבות מאחורי זה, ומרגיש בטוח ושלם עם הדרך המקצועית שלו, דרכינו נפרדות.

בהמשך אני תמיד שמחה להתעדכן מה קרה בהמשך הדרך, וכמובן שתמיד ניתן לחזור ולהתייעץ.

כמעט שום דבר בחיים שלנו אנחנו לא חייבים. כשאנחנו מצליחים לזכור את זה, אנחנו כבר מרגישים יותר טוב 😊 

אבל אם הגעת לכאן, בטח כבר הבנת שלעשות שינוי, בין אם הוא רק מנטאלי ובין אם ממש בתחום העיסוק, זה קשה. אפילו קשה מאוד. אנחנו כל כך אוהבים וודאות, שאפילו כשאנחנו סובלים מאוד, נשאר באותו מקום עבודה רק כי הוא מוכר לנו.

לכן לרוב, כשאנו ניגשים לדבר חדש, אנו זקוקים לעוגנים חיצוניים כדי שדברים יקרו: זה יכול להיות דד-ליין, מנהל/ת בעבודה או אדם קרוב שאכפת לו מאתנו ובודק אתנו את ההתקדמות.

מעבר לעוגן חיצוני, אהיה השותפה שלך לדרך. אעזור לך להתבונן על דברים מזווית אחרת, אאמין בך בזכות החזקות שלך, אשקף את הקשיים ואעזור לך להתגבר עליהם, אאתגר אותך אך גם אעזור לך לקצר את הדרך.

באופן אישי, אני מאוד אוהבת להתמודד באופן עצמאי אבל יותר מזה אני אוהבת למצוא את האנשים המדויקים עבורי שעוזרים לי להגיע למטרות שלי ואפילו הופכים את הדרך ליותר מהנה.

לא. כחלק מהייעוץ נבין באופן מעמיק את סוג הקשיים ומקורם, נבחן ביחד חלופות, ונבין מה הרווחים והמחירים של כל אחת מהן. נחפש פתרונות תוך התחשבות בכל המיומנויות, השאיפות ותחומי החיים שלך.  

ייתכן ונזהה אפשרות לשנות משהו בתפקיד הנוכחי או בתוך תחום העיסוק שיהפוך אותו למיטיב יותר עבורך. יכול להיות שנמצא נתיבים למשמעות והגשמה מחוץ לשעות העבודה. ויכול להיות שנזהה תחום עיסוק אחר ונבנה תכנית מעבר הדרגתית אליו.. הכול פתוח!

ייעוץ הקריירה קורה בעיקר באמצעות שיחות. לעתים, במידת הצורך אני מוסיפה כלי אבחון תעסוקתי (למשל שאלונים) שעוזרים להבהיר את ההתלבטות ולהבין את הפוטנציאל האישי.

המפתח בבחירת מקצוע טובה הוא הבנת השיקולים האישיים שלך, היכרות עם אפשרויות קיימות ובחירה ביניהן.

הרבה פעמים דווקא החקירה האישית קשה יותר לביצוע, ועל זה אנחנו עובדים בשיחות. לרוב נכיר בפירוט את הדרך שעשית עד כה, כי שם מסתתרים כל מיני שיקולים, ערכים שחשובים לך וחזקות, שאולי מבקשים לקבל עכשיו יותר מקום בחיים שלך. נצלול גם לשאיפות וחלומות, שמכל מיני סיבות עוד לא הצליחו לפלס את הדרך לאור הזרקורים ולהתממש. אולי תחליט/י שעכשיו זה הזמן לממש אותם, ואולי דווקא אפשרויות אחרות יצוצו להן.

את כל אלו, נתרגם למקצועות, תפקידים ומסלולי לימוד אפשריים. במהלך התהליך אתן מידע ובמידת הצורך נבצע איסוף של ידע על תחומי עיסוק שונים על מנת לבדוק אפשרויות תעסוקתיות ולימודיות.

לקינוח נגדיר תכנית תעסוקתית, הכוללת צעדים ברורים ופרקטיים שצריך לעשות כדי לממש את הבחירה המקצועית שלך.

במידת הצורך, אוכל לסייע לך גם בתהליך מציאת העבודה הבאה ובשלבי ההשתלבות בעבודה.

פגישה אורכת 50 דקות ועלותה 350 ש”ח.

לקוחות מספרים

יש לך עוד שאלה? רוצה לקבוע פגישה?

קוראת את כל ההודעות באופן אישי וחוזרת תוך 48 שעות

מחכה לשמוע ממך